Hlavní stránka » Online poradna


Časté dotazy


Jaké výrobky doporučujete, pokud zatím nemám s Protopanem žádnou zkušenost?

Pokud chcete potíže s ekzémem skutečně řešit, doporučujeme kompletní sadu Protopan Box. Obsahuje krém na atopická ložiska a tělové mléko bez kortikoidů, které byly vyvíjeny a testovány přímo atopikem. Dodávají pokožce okamžitě látky, které napomáhají obnově kožní bariéry, tzn. ekzém se zklidní a nedráždí. Dále obsahuje 3 doplňky stravy, které postupně dodají potřebné látky pro kožní bariéru zevnitř. To se projeví v průběhu 30 dní, kdy nová kůže, která nahrazuje odumírající, jde na povrch v lepším stavu, než kdy neměla potřebné látky z čeho brát.


Je Protopan dostupný v lékárnách?

Protopan je dostupný skladem v lékárnách Pilulka a Alphega a v některých dalších vybraných lékárnách. Ve všech ostatních lékárnách je možné Protopan objednat a poté vyzvednout nejpozději do druhého dne. Zde jen počítejte s navýšenou cenou oproti internetovému prodeji. Přípravky Protopan můžete zakoupit přímo v našem e-shopu www.protopan.cz/eshop, kde nepřiplácíte za distribuční marže a při nákupu nad 900,- Kč máte od nás dopravu zdarma.


Mají vaše přípravky certifikáty o nezávadnosti, jsou bezpečné?

Doplňky stravy jsou notifikované u Ministerstva zdravotnictví ČR. Také prošly testy Státního zdravotního ústavu České republiky. Krém, mléko, sprchový olej i opalovací mléko jsou navíc schválené jako bezpečná kosmetika a mohou je používat i batolata. Certifikáty jsou k nahlédnutí na stránkách u každého produktu.

Mohu si objednat pouze vzorky, zda mi bude kosmetika vyhovovat?

Pokud si chcete kosmetiku vyzkoušet před koupí plného balení, např. pro vyloučení jakékoliv dráždivosti, nabízíme 10 ml vzorky krému Protoman Local Cream a sprchového oleje pro atopiky Protopan Shower Oil. Vzorky můžete objednat zde.

Jak se Protopan užívá?

Protopan® Local Cream jemně vmasírujte do problematické oblasti. Četnost použití je závislá na individuální potřebě, min. 2x denně.

Protopan® Body Lotion ráno a večer jemně promažte celé tělo. Pro co nejlepší efekt používejte po koupeli nebo sprchování a rozetřete ideálně do 3 minut, dokud jsou póry pokožky otevřené.

Protopan® Lactobacillus + inulin děti od 3 do 15 let 1 tobolku denně ráno, dospělí nad 15 let 2 tobolky denně ráno.

Protopan® Omega 3&6 děti od 3 do 15 let 1 tobolka denně ráno, dospělí nad 15 let 2 tobolky denně ráno. Zapijte dostatečným množstvím vody. Po vyjmutí z blistru ihned spotřebujte.

Protopan® pH balance 2 kávové lžičky (10,7 g) nasypte do sklenice, zalijte 200 -250 ml studené vody a zamíchejte. Nezapomínejte na pravidelné užívání.


Je řada Protopan vhodná také pro kojence a batolata?

Krém na ekzematická ložiska a tělové mléko jsou schválené SZÚ (Státní zdravotní ústav) jako bezpečná kosmetika a nemají žádná omezení. Můžeme je tak doporučit a jsou rozhodně vhodné i pro batolata. Přípravky pro péči o pokožku zevnitř (doplňky stravy) jsou v menších dávkách také zcela bezpečné, jen dle zákona je můžeme propagovat pouze jako Vhodné pro děti od 3 let. 


Je možné používat krém i na oční víčka a oblast kolem očí?

Local Cream Protopan byl vyvíjen tak, aby nedráždil pokožku atopiků v žádných partiích těla, tedy ani na očních víčkách a v okolí očí. Zároveň obsahuje kyselinu hyaluronovou, která bývá hlavní součástí očních krémů.


Je možné užívat Protopan i v době těhotenství a kojení?

Doplňky stravy jsou notifikovány u MZČR (Ministerstvo zdravotnictví České republiky) a promašťovací krémy certifikovány jako bezpečná kosmetika u SZÚ (Státní zdravotní ústav ČR), proto je možné celou řadu bez obav užívat i v době těhotenství. Ke zvážení je užívání pH balance, obsahující řadu stopových prvků a minerálů, které mohou na začátku užívání způsobovat výkyvy v organismu v momentě, kdy je diagnostikovaná alergie na některou z látek obsaženou v pH balance.

Ohledně kosmetiky máme doporučení nemazat po dobu kojení krémy Protopan bradavky a prsní dvorce, pokud jsou rozpraskané. Obecně žádná kosmetika není testována pro vnitřní užití, tzn. neměla by se dostat do úst miminka. 


Jak dlouho mám užívat doplňky stravy (Lactobacillus + inulin, Omega 3&6 a pH balance)?

Při užívání doplňků stravy byste zhruba po třech týdnech měli pocítit zlepšení Vašeho celkového stavu. Pak je na Vašem rozhodnutí, zda jste s novou situací spokojeni a budete v jejich užívání pokračovat.


Může Protopan pomoci také při onemocnění lupénkou (psoriázou)?

Pokud vycházíme z předpokladu, že lupénka je - velmi zjednodušeně řečeno - horším stupněm atopického ekzému, pak rozhodně nemáte co zkazit, pokud řadu Protopan vyzkoušíte, protože je postavena na celostním přístupu dodání látek, které chybí nemocné kůži, a to jak zvenku, tak zevnitř. 


Je možné ve vaší nabídce nalézt také šampon, mýdlo či sprchový gel pro atopiky?

Pro každodenní hygienu jsme vyvinuli velmi oblíbený sprochový olej Protopan Shower Oil, který neobsahuje škodlivé tenzidy. Na pokožce vytváří jemný bílý film a pokožku nechává lehce promaštěnou a vláčnou. Je vhodný i na mytí rukou. Na vývoji šamponu pro atopiky pracujeme, těšte se. 


Mám radeji používat Local Cream nebo Body Lotion?

Local Cream je určen na promazávání těžších ložisek ekzému – minimálně 2x denně, jinak dle potřeby. Body Lotion nanášejte do 3 minut po koupeli na celé tělo i v případě, že zrovna netrpíte akutními projevy atopického ekzému.


Mohou se doplňky stravy (pH balance, Omega 3&6  a Lactobacillus + inulin) užívat současně?

Ano, doplňky stravy se mají užívat současně. Většina klientů rovnou zapíjí Lactobacillus a Omega mastné kyseliny nápojem z pH balance. Důležité je dodržet předepsanou denní dávku.


Jsou přípravky vhodné u celiakie a diabetes?

Ano, všechny přípravky jsou zcela bezpečné pro užívání i při těchto diagnózách, protože neobsahují žádné z látek, které jsou při těchto onemocněních nebezpečné. Celiakie je chronické autoimunitní onemocnění tenkého střeva, které je citlivé na směs bílkovin zvanou lepek či gluten. Diabetes mellitus (úplavice cukrová - cukrovka) je celoživotní onemocnění projevující se zvýšenou hladinou cukru (glukózy) v krvi.

Zasíláte přípravky Protopan také do zahraničí? 

Ano, Protopan odesíláme i do zahraničí. Náš dopravce zatím pro zahraniční platby neumožňuje platbu dobírkou, pouze převodem. Po objednání zboží Vám tedy zašleme proforma fakturu, kterou uhradíte a my Vám ihned po připsání platby odesíláme doporučenou zásilku na Vámi určenou adresu.Zašlete nám svůj dotaz:

Potřebujete se na cokoliv zeptat? Zodpovíme Váš dotaz nejpozději do 24 hodin (pracovní dny).

* ... Prosíme o vyplnění položek označených hvězdičkou, budeme tak moci lépe reagovat na Váš dotaz.

Vše o ekzémučtení a rady k péči o pokožku

– Můj příběh: Život s ekzémem
– Péče o atopickou pokožku
– Vliv stravy na ekzém
– Rady pro děti

Více ..

Poradnaptáte se nás v on-line poradně

– Jak užívat Protopan®
– Jsou přípravky bezpečné?
– Je řada vhodná pro děti?
– Jste také v lékárnách?

Více ..

Náš obchodnakupte přímo od výrobce

Více ..